Eksperci w spalaniu biomasy

Izolacje ÖkoLine

TWL wyznacza nowe standardy parametrami technicznymi oraz łatwością montażu. Izolacja ÖkoLine-Profi jest ponad 50 % lepsza od tradycyjnych izolacji z gabki lub flisu.

Dzięki jej zastosowaniu możesz zaoszczędzić w okresie 10 lat ponad 1000 litrów oleju opałowego / 2 tony pelletu. Dokładny opis znajduje się w dalszej części.

 

Rodzina TWL-ÖkoLine z przyszłością i ErP-Ready

Już w 2014 roku firma TWL podjęła decyzję o wycofaniu z oferty tradycyjnych izoalcji miękkich z gąbki i o zastąpieniu ich znacznie lepszą izolacją TLB-ÖkoLine w niezmienionej cenie.

Konsekwentny rozwój naszej izolacji TLB-ÖkoLine zaowocował pojawieniem się izolacji ERP-ÖkoLine i ÖkoLine-Profi. Związane z nimi ekstremalnie niskie straty energii potwierdzają słuszność wybranej drogi. W ten oto sposób rodzina izolacji Ökoline osiągnęła znacznie lepsze parametry techniczne od tradycyjnych izolacji z gąbki lub flisu zachowując rewelacyjny stosunek jakości do ceny czyniąc ją absolutniebezkonkurencyjną.

 *Straty ciepła w kWh/24h

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dostępne standardowo do wielkosci 10.000 litrów

Nasze produkty TWL-ÖkoLine w porównaniu

 

Izolacja TLB-Ökoline

Izolacja składa się z 80mm styropianu oraz 20mm flisu z włókien poliestrowych. Izolacja ta wraz z naszymi izolacyjnymi korkami do nieużywanych muf pozwala osiągnąć klasę energetyczną D w przypadku zbiornika o pojemności 1000 litrów

  • Ok. 10 % mniej strat w porównaniu do tradycyjnych izolacji z gąbki lub flisu
  • Korzystny stosunek ceny do jakości
  • Niska waga - tylko 13 kg/m3 

 

Izolacja ERP-Ökoline

Izolacja składa się z 80mm Neoporu* oraz 20mm flisu z włókien poliestrowych. Izolacja ta wraz z naszymi izolacyjnymi korkami do nieużywanych muf pozwala osiągnąć klasę energetyczną C w przypadku zbiornika o pojemności 1000 litrów 

  • Ok. 30 % mniej strat w porównaniu do tradycyjnych izolacji z gąbki lub flisu
  • Dodatkowa izolacja spodu oraz góry zbiornika
  • Niska waga - jedynie 15 kg/m3

 

Izolacja ÖkoLine-Profi

Izolacja składa się z 100mm Neoporu (*Neopor to ulepszona wersja białego styropianu - ma większą zdolność izolacyjną i redukuje straty ciepła) oraz 20mm flisu z włókien poliestrowych. Izolacja ta wraz z naszymi izolacyjnymi korkami do nieużywanych muf pozwala osiągnąć klasę energetyczną B w przypadku zbiornika o pojemności 1000 litrów

  • Ok. 50 % mniej strat w porównaniu do tradycyjnych izolacji z gąbki lub flisu
  • Dodatkowa izolacja spodu oraz góry zbiornika
  • Niska waga - jedynie 15 kg/m3 

Izolacje TWL-ÖkoLine
Najlepsze wartości, najniższe straty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład teoretyczny dot. oszczędności przy zbiorniku 1000 litrów z izolacją ÖkoLine-Profi w porównaniu z izolacją tradycyjną z gąbki w okresie 10 lat:

Różnica w stratach ciepła 2,59 kWh/24h
2,59 kWh/24h x 365 dni = 945 kWh/a
945 kWh/a x 10 lat = 9450 kWh
9450 kWh : 9* kWh = 1050 litrów oleju opałowego

W przypadku odniesienia do izolacji z flisu oszczędność to w dalszym ciągu ok. 650 litrów oleju opałowego!
*9 kWh wartość opałowa oleju

Od profesjonalistów dla profesjonalistów

Nasze najlepsze izolacje - ÖkoLine-Profi

TWL już w 2014 roku zdecydował o wycofaniu z oferty miękkiej izolacji z gąbki i zastąpieniu jej dużo lepszą izolacją TLB-Ökoline w tej samej cenie.

Konsekwentne prace nad izolacją TLB-Ökoline zaowocowały pojawieniem się jej pochodnych – ERP-ÖkoLine i ÖkoLine-Profi, które to dzięki niskim stratom potwierdziły słuszność wybranej drogi. W ten oto sposób rodzina izolacji Ökoline osiągnęła jednoznacznie lepsze parametry izolacyjne aniżeli tradycyjne izolacja z gąbki i flisu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pobierz - Karta techniczna - Izolacja OkoLine

Um den Besuch unseres Internet-Angebotes attraktiv zu gestalten und die Nutzung bestimmter Funktionen zu ermöglichen, verwenden wir auf einigen Seiten sogenannte „Cookies“.